fb Kwiaciarnia Grafiki @-\\-- ul. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa, kontakt@kwiaciarniagrafiki.pl
vera-king-plakat-masz-grzech-2 vera-king-plakat-masz-grzech

Masz Grzech - Vera King

Czy istnieje poważniejsza groźba niż „jesteś u pani”? Z całą pewnością „masz grzech!” głośniej i silniej pobrzmiewa w naszych głowach już od najwcześniejszych lat życia. Przerażająca klątwa - wewnętrzny strażnik moralności. Jest z nami przy najważniejszych wyborach życiowych, czy wieczorem w łóżku, chroniąc nas przed pokusami. Lęk przed grzechem jest wewnętrznym cenzorem strzegącym nas przed wydumanym ogniem piekielnym i straszną karą najczarniejszych wyobrażeń. Grzech jest brzydki i zdrożny, nie powinien mieć miejsca - np.: dłubanie w nosie. Grzech nie przystoi dziewczynkom i ich czystości. Z natury niestety jesteśmy brudni i grzeszni, dlatego warto trzymać się na baczności, bo grzech jest wszędzie … - tak ucztę graficzną zapowiada sama autorka Vera King.

Na wystawie MASZ GRZECH Vera zaprezentuje cykl syntetycznych ilustracji w postaci sitodruków, które są przemyśleniami na temat pruderyjności, cnotliwości i świętych morali.

Vera King, dziewczyna z Gdańska. Absolwentka Grafiki i miłośniczka ilustracji w różnych jej odsłonach. Na co dzień uprawia graficzną prostytucję pracując w korporacji i na usługach bogatych zleceniodawców. Jej hobby to rysowanie z wyobraźni brzydkich rzeczy i bazgranie po ścianach.

MASZ GRZECH” - Vera King
Wernisaż, 17 marca 2017, godzina 19.
Kwiaciarnia Grafiki, ul. Smulikowskiego 6/8, Warszawa
Wystawę można oglądać do 19 kwietnia
fb wydarzenia