fb Kwiaciarnia Grafiki @-\\-- ul. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa, kontakt@kwiaciarniagrafiki.pl
przemiany

Przemiany 2014

MYŚLĘ POWIŚLE wspiermy graficznie, sitowo i mobilnie. 

Każda dzielnica ma swoją warstwę ukrytą pod powierzchnią, której nie widać na pierwszy rzut oka. Wiedzą o niej ludzie, którzy tu mieszkają. Mają swoje szlaki i swoje miejsca, ale też swoje wspomnienia i marzenia o ich okolicy. 

W ramach projektu mieszkańcy Powiśla stworzą kolekcję „znaków ulicznych”, które będą wskazywać ważne dla nich miejsca w przestrzeni dzielnicy. Znaki będą opisywać zarówno miejsca, które istnieją, jak i takie, które zniknęły, ale ciągle budzą żywe wspomnienia. Oddzielna ich kategoria poświęcona będzie przyszłości i marzeniom lub obawom mieszkańców dotyczących ich okolicy.

W trakcie festiwalu każdy będzie mógł wykonać spacer szlakiem prywatnych znaków mieszkańców Powiśla, poznając poprzez oznaczenia zawierające wspomnienia, marzenia i nadzieje, przestrzeń niczyją miasta. Dzięki temu przestrzeń ta przestanie być niczyja, stanie się wspólna. 

✒ OZNAKUJMY POWIŚLE! 
Zapraszamy mieszkańców dzielnicy do wspólnego tworzenia tabliczek informacyjnych, które zawisną w przestrzeni Powiśla podczas Festiwalu Przemiany. Ty też możesz zdecydować, co się na nich znajdzie

Kurator: Jan Mencwel
Produkcja i prowadzenie spotkań z mieszkańcami: STOCZNIA
Produkcja tabliczek i mobilny punkt sitodruku: Kwiaciarnia Grafiki