fb Kwiaciarnia Grafiki @-\\-- ul. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa, kontakt@kwiaciarniagrafiki.pl
chazme-miastodruk-plakat

Miastodruk – wystawa serigrafii Chazme718 – wernisaż

Wystawa „Miastodruk” Chazmego, to cykl serigrafii miejskich. Portretów miast, które własnoręcznie przenosił na papier za pomocą sit. Tą wystawą rozpoczynamy kolejny sezon wystaw w warszawskiej pracowni sitodruku Kwiaciarnia Grafiki.

Twórczości Chazmego, zwykle czytamy przez jego wielkoformatowe murale**, które można spotkać w wielu miastach nie tylko Europy. Od początków jego twórczość jest ściśle powiązana z miastem. Początkowo wykorzystał je jako notes, w który wpisywał litery. Nastepnie miasto staje się płótnem, w które wprowadza geometryczne wizje miasta. Tworząc miraże, miejskie loopy.


Cyklem „Miastodruk” kontynuuje swe miejskie fascynacje. Przenosi na papier drukując własnoręcznie sitami kolejne wizje miast. Tworzy portrety miasta wolnego od człowieka. Być może takie puste, niepokalane człowieczeństwem miasta są marzeniem każdego architekta.

Wystawa „Miastodruk” jest dla nas szczególna, gdyż to w niej ogniskują się główne założenia naszej pracowni. Cykl „Miastodruk” jest własnoręcznie drukowany przez autora. Chazme sitodrukiem demokratyzuje swe dzieła. Obraz jest ekskluzywny. Sitodruk jest inkluzywny, nakładowy, co zwiększa jego pole działania.

MIASTODRUK – WYSTAWA SERIGRAFII CHAZME718
wernisaż 15 marca, godzina 19
Kwiaciarnia Grafiki, ulica Smulikowskiego 6/8, drugie podwórko
Wystawę można oglądać do 15 kwietnia, po wcześniejszym umówieniu się lub via internet na stronie graphicsflowershop.com

CHAZME718 - rocznik '80. Od połowy lat 90 zaangażowany w scenę graffiti. Malował w grupach: UOP, HND, KSA, KTR czy MIAMI VICE. Absolwentem Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Jego styl to ciągła ewolucja. Od graficiarskiego etosu litery, który załeczął ustępować miejsca pojawiającym się charakterom. Po wielkoformatowe portrety miast. Od wielu lat działa na płótnach jak i murach, łącząc elementy sztuki miejskiej z architektonicznymi i geometrycznymi motywami. Na wystawie „Miastodruk”, dokłada kolejną cegiełkę do swego arsenału technik, sitodruk!http://chazme.org/
https://www.instagram.com/chazme718/

Kwiaciarnia Grafiki, to pracownia sitodruku, studio projektowe.** Od czasu do czasu galeria, w która specjalizuje się w prezentowania współczesnych prac wykonanych w technikom serigrafii. Od zeszłego roku prowadzi również sklep netowy graphicsflowershop.com gdzie sprzedaje artefakty r sztuki sitodruku. Kwiaciarnia Grafiki prowadzoną ilustratorka Martę Kwiatek oraz aktywista, grafik i rowerzysta Kwiatek. Możecie kojarzyć również ich jako kolektyw Kwiatuchi.
http://kwiaciarniagrafiki.pl/onas
https://graphicsflowershop.com/