fb Kwiaciarnia Grafiki @-\\-- ul. Smulikowskiego 6/8, 00-389 Warszawa, kontakt@kwiaciarniagrafiki.pl
padol-warszawski-plakat

Padół Warszawski

- To już 33 lata jak szlajam się po tym gruncie; popękanym bruku, pofałdowanym asfalcie, popielatym trawniku... Wokół stoją twardo bloki, usuwają się kamienice, krzyczą schorowane drzewa, majaczą blade obłoki. Wróble, gołębie, gawrony grzebią po śmietnikach. Oddycham tym smogiem, zresztą jak wszyscy tutaj: inwalidzi, emeryci, bezrobotni, wandale, pijacy, bezdomni, myśliciele, naukowcy, robotnicy, taksówkarze, strażnicy, pracownicy korporacji... Niezliczone dzieci... Troska, zauroczenie i nadzieja kołatają się w żółci zawiści i niechęci. A mimo to kocham to miasto. - mówi Michał Polaczek.

Autor dzieciństwo spędził w Paryżu co spowodowało, że powrót do Warszawy jak i pierwsze lata tu spędzone wspomina jako ciągłe porównanie z miastem w którym dorastał. Ten dysonans uwalnia prace Michała od pocztówkowego traktowania Stolicy; to nie będzie kolejne „albumowe” spojrzenie na Warszawę, Polaczek zaprasza nas na rajzę przez miasto którego często nie dostrzegamy, którego nie chcemy być autorami. I nie musimy! Grafiki Polaczka dają nam szansę ponownie spojrzeć na nasze miasto z bezpiecznej perspektywy widza ukazując tę tragikomedię codzienności.

Michał Polaczek (1983), pierwsze talenty graficzne zdobywał na warszawskich murach smakując miasto w etosie graffiti. Dalej doświadczenia te konstytuował na Europejskiej Akademii Sztuk. Teraz zajmuje się szeroko pojętą twórczością plastyczną od grafiki przez malarstwo. Pozostając ciągle wrażliwym na otaczające go miasto jako Tybex uzupełnia przestrzeń publiczną swymi muralowymi bohaterami. http://mpolaczek.blogspot.com/

Prace które będzie można zobaczyć na wystawie w Kwiaciarni Grafiki to portrety Warszawy własnoręcznie powielane przez Michała techniką sitodruku. Podpisane i numerowane będą w sprzedaży w trakcie trwania wystawy.

1 kolor, format 50x70cm, nakłady dla każdej z prac nie przekraczają 21 egz. 

„Padół Warszawski” - Michał Polaczek
Wernisaż, 9 lutego 2017, godzina 19. 
Wystawę można oglądać do 28 lutego
Kwiaciarnia Grafiki, ul. Smulikowskiego 6/8, Warszawa

więcej na naszym fejsie